Litovelské pivo se vaří pouze z nejkvalitnějších domácích surovin. Ječmen na náš slad se pěstuje na úrodných hanáckých polích, chmel pochází z vyhlášené tršické a žatecké oblasti a samozřejmostí je místní skvělá voda.
„Litovelské pivo se bude vždy vyrábět klasicky a poctivě. Vždy jsme šli tímto směrem a nebudeme z něj nikdy uhýbat,“ Miroslav Koutek, emeritní sládek pivovaru Litovel
Naše pivo od počátku vaříme na předem danou stupňovitost. Horká uvařená mladina se z varny přečerpá do vířivé kádě. Zde se z ní odstraní vysrážené kaly, poté se čirá mladina asi po půl hodině chladí na zákvasnou teplotu pět až sedm stupňů Celsia. Po zchlazení se do mladiny přidávají pivovarské kvasinky. Takto zakvašená mladina se čerpá do otevřených kvasných kádí v místnosti zvané spilka, kde začíná hlavní kvašení. Hlavní kvasný proces probíhá delší dobu (7–10 dní) za nižších teplot (10 °C). Právě přirozené spodní kvašení za studena na otevřené spilce je stádium, kdy intenzivně a přirozeně „pracují“ pivovarské kvasinky. Po tomto hlavním kvašení mladé pivo dokvašuje a zraje v ležáckých sklepích, kde je teplota kolem 1 °C. I zde stále „pracují“ pivovarské kvasinky. Dozrávající pivo si ve sklepích poleží od 20 do 100 dnů podle toho, jak silné bylo uvařeno. Čím silnější pivo, tím delší doba zraní. Při ležení se pivo čiří, získává svůj charakter a přirozeně se sytí oxidem uhličitým. Na závěr už jen filtrujeme a stáčíme.
Klasický výrobní postup a jeho striktní dodržování je pro nás neměnné pravidlo. Výsledkem našeho snažení je pivo lahodné chuti, s vyrovnanou hořkostí, zlatou barvou a správným, přirozeným řízem. Pivo vyráběné klasickým českým postupem dobře propojí všech dva tisíce složek, které v sobě obsahuje. V takovém pivu jsou uchovány pro člověka důležité látky a má pozitivní vliv na lidský organismus.